SKNL Studenckie Koło Naukowe Lotników

SKNL

PR-9 w budowie

Zwycięstwo po raz trzeci !

Studenckie Koło Naukowe Lotników już po raz trzeci wywalczyło pierwsze miejsce na ogólnopolskich zawodach samolotów bezzałogowych podczas Międzyuczelnianych Warsztatów Lotniczych, które odbyły się w dniach 23-25 września. Zawody te organizowane są co roku przez Stowarzyszenie Młodych Inżynierów Lotnictwa. Tradycją stało się, że miejscem rywalizacji bezzałogowców stała się malownicza Bezmiechowa.

Zwycięski zespół.

CZYTAJ ARTYKUŁ

PR-9 "Tukan" - oblot

W dniu 24.09.2011 roku w AOS Bezmiechowa miał miejsce oblot samolotu bezzałogowego PR-9 Tukan. Niestety próba skończyła się rozbiciem samolotu z powodu usterki technicznej.

Oblot

POWSTAJE PR-9 "..."

W ciągu ostatnich tygodni odbyliśmy kolejną serię lotów próbnych, testując na samolocie PR-5 Wiewiór+ systemy, które chcemy wykorzystać w nowym modelu PR-9. Z lotu na lot udoskonalany jest autopilot, kolejne testy przechodzi wyrzutnia oraz system ratunkowy. Równolegle do testów trwają pracę nad budową nowego płatowca oraz głowicy obserwacyjnej. Wykonaliśmy już wszelkie podzespoły PR-9, obecnie trwają prace wykończeniowe i montaż końcowy. Oblot już wkrótce!

Wyrzutnia

Zupełnie niedawno zakończyliśmy rozliczać zawody w USA, a już czuliśmy oddech na karku zbliżających się zawodów w Bezmiechowej. Nie pozostało nam nic poza wzięciem głębokiego oddechu i ochoczym zabraniem się do pracy. Nasi awionicy pracują w pocie czoła nad tym by nasz „Wiewiórek” nauczył się sam latać.

Kadłub i autopilot

W dniach 26.08 oraz 02.09 odbyły się próby własnego autopilota oraz katapulty, z których wyciągneliśmy wiele wniosków. Ciężko spodziewać się, by na pierwszych testach wszystko pracowało jak powinno ale ogólnie jesteśmy zadowoleni. Równolegle do awioniki powstaje nowy płatowiec, którego konstrukcja będzie odrobinę inna niż PR-5. Geometrię samolotu ujawnimy niebawem...

Skrzydło

Poniżej kilka zdjęć z prób w locie:

Oblot

Stacja naziemna