SKNL Studenckie Koło Naukowe Lotników

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
SKNL O nas

O nas

Email Drukuj PDF

Jesteśmy grupą studentów Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej których pasjonuje lotnictwo. Tworzymy zespół młodych i ambitnych ludzi pełnych inicjatywy, chcących osiągnąć zamierzony cel. Od stycznia 2006 pracujemy nad projektem PR autonomicznego samolotu patrolującego. Głównym celem projektu jest udział w corocznym konkursie organizowanym przez Stowarzyszenie Młodych Inżynierów Lotnictwa. Płatowiec również wykorzystywany jest przy realizacji prac dyplomowych i przejściowych oraz prezentowany na seminariach i konferencjach naukowych, gdzie zdobywa duże uznanie. Bezpilotowe statki powietrzne są przyszłością lotnictwa. Ich wykorzystanie z roku na rok staje się coraz szersze. W wojsku statki powietrzne tego typu są używane na pełną skalę, a ich użycie w służbach publicznych oraz w zastosowaniach komercyjnych staje się nieuniknione.
Do września 2009 roku udało nam się stworzyć 5 prototypów. Ostatni w pełni wykorzystywał takie materiały, jak kevlar, włókna szklane i węglowe.

Od grudnia 2009 rozpoczęliśmy prace nad nową wersją samolotu PR-5 Wiewiór+ oraz czterowirnikowcem PR-7 Wir (na Międzyuczelniane Inżynierskie Warsztaty Lotnicze w Bezmiechowej) , które w pełni mają wykorzystywać zdobyte doświadczenia. Szczegóły w dziale PR-5 Wiewiór + oraz PR-7 Wir.


Poprawiony: poniedziałek, 11 kwietnia 2011 19:25  

Notatki

Studenckie Koło Naukowe Lotników już po raz trzeci wywalczyło pierwsze miejsce na ogólnopolskich zawodach samolotów bezzałogowych podczas Międzyuczelnianych Warsztatów Lotniczych, które odbyły się w dniach 23-25 września.